Nasze realizacje

PUBLIKACJE W PRZYGOTOWANIU
Stany nagłe w położnictwie i ginekologii, pod redakcją prof. Przemysława Oszukowskiego

Ta oraz inne nasze realizacje znajdują się w zakładce wydarzenia.

 

BYLIŚCIE – JESTEŚMY. Pamięci ofiar operacji polskiej NKWD 1937-1938

W związku z minioną 85. rocznicą tak zwanej operacji polskiej NKWD, przeprowadzonej przez Sowietów w latach 1937–1938, w miejscowości Sokoły
w województwie podlaskim wzniesiono pomnik będący niewątpliwym hołdem dla zamordowanych. Powierzono nam odpowiedzialne zadanie organizacji konferencji naukowej poświęconej zagadnieniu owego zapomnianego ludobójstwa i eksterminacji naszych rodaków. 8 grudnia 2022 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika, a zgromadzeni na towarzyszącym mu wyjątkowym wydarzeniu historycy, prawnicy, przedstawiciele lokalnych władz, a nawet krewni ofiar zaprezentowali swoje wystąpienia.

 

Nasze realizacje to głównie konferencje medyczne. Innowacje interdyscyplinarne 2022 to konferencja, która odbyła się 1 kwietnia 2022 roku. Z pewnością wzbogaciła ona środowisko wydarzeń medycznych  w Trójmieście. Bez wątpienia jest to zasługa również Komitetu Naukowego w składzie: prof. Przemysław Oszukowski, prof. Piotr Woźniak, dr Bogusław Sobolewski. Wydarzenie obfitowało w ciekawe wystąpienia oraz interesujące kursy praktyczne. Podczas wydarzenia, dyskutowano przede wszystkim o tym, co można zrobić, żeby kobiety mogły rodzić bez bólu.

Nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ wśród uczestników panelu znaleźli się zarówno lekarze położnicy i ginekolodzy, jak i anestezjolodzy oraz położne.

Zainicjowane spotkanie interdyscyplinarne z pewnością na stałe wejdzie w kalendarz pomorskich konferencji medycznych i sympozjów naukowych. W rezultacie kolejna konferencja medyczna dla lekarzy i pielęgniarek anestezjologicznych oraz położnych, odbędzie się już w kwietniu 2023 roku.

Jeśli planują Państwo organizację wydarzenia, które zachwyci gości i spełni Państwa wymagania, zachęcamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.